Słabe zabezpieczenia giełd | Serwis ICORating opracował raport bezpieczeństwa dotyczący platform do handlu kryptowalutami. Pod lupę wzięto 100 giełd, na których dzienne obroty przekraczały milion dolarów. Okazuje się, że aż 32 proc. platform ma błędy w kodzie, a 41 proc. pozwala użytkownikom na tworzenie haseł mających mniej niż 8 znaków. Według opracowanego rankingu najbardziej bezpieczna jest Coinbase Pro, a najmniej OKCoin.cn. Polski BitBay z siedzibą na Malcie znalazł się na 45. pozycji.
Blockchain przy aukcjach obligacji skarbowych | Austriacki rząd wdraża blockchain przy emisji obligacji skarbowych. To w łańcuchu bloków będą zapisywane transakcje. Pierwsza aukcja z wykorzystaniem nowej technologii już 2 października. Wartość wyemitowanych wówczas papierów wyniesie prawie 1,2 mld euro.
Naciski i koniec interesu | Swoją działalność wstrzymała jedna z największych indyjskich platform kryptowalutowych – Zebpay. Powód? Naciski banku centralnego i rządu. Platforma ta obsługiwała blisko 3 mln klientów.
Clinton pozytywnie o łańcuchu bloków | Były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton był gościem panelu dyskusyjnego podczas konferencji Ripple's Swell w San Francisco. Polityk przyznał, że dostrzega w technologii blockchain duży potencjał, a jej rozwój przyrównał do boomu w branży e-handlu z końca lat 90. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie wykorzystywaniem kryptowalut do nielegalnych transakcji.
Bliźniacy z ubezpieczeniem | Bracia Winklevoss poinformowali, że środki zgromadzone w depozytach ich platformy kryptowalutowej Gemini będą objęte ubezpieczeniem. To ostatnie dostarczy konsorcjum firm związanych z gigantem Aon. Szef ryzyka Gemini Yusuf Hussain napisał w oświadczeniu, że ich rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy „szukają takiego samego poziomu ochrony, z jakiego korzystają tradycyjne instytucje finansowe".