Przez chwilę maklerska karuzela kadrowa się zatrzymała. Kiedy jednak znowu ruszyła, to z przytupem. Jak dowiedział się „Parkiet", od środy będziemy mieli nowe rozdanie w BM Pekao.

Nowa twarz

Z naszych ustaleń wynika, że z funkcją dyrektora żegna się Piotr Kozłowski. Śmiało więc można powiedzieć, że kończy się pewna epoka rynkowa. Kozłowski to bowiem jeden z szefów z najdłuższym stażem rynkowym w branży maklerskiej. Na czele firmy stał od 2009 r. Biuro w ostatnim czasie, pod jego wodzą, też przeszło gruntowne zmiany. Biznes maklerski w grupie Pekao został zintegrowany i skupiony wokół jednego podmiotu, jakim jest BM Pekao.

Dalej za działalność biura będzie odpowiadał jednak już nie Kozłowski, ale Marcin Wlazło – ustalił „Parkiet". Ten w ostatnim czasie związany był z BGK, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Inwestycji nadzorującego krajowe i zagraniczne inwestycje kapitałowe. Wcześniej związany był m.in. z TFI PZU, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa. Ciekawostką jest fakt, że to kolejna osoba z przeszłością w branży TFI, która trafia teraz do branży maklerskiej. Nie tak dawno dyrektorem BM Alior Banku został Jacek Janiuk, który wcześniej był prezesem Pekao TFI.

Nowe wyzwania

Zmianę na stanowisku szefa biura maklerskiego potwierdza nam Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości prywatnej i produktów inwestycyjnych.

– Jestem przekonany, że zdobyte przez Marcina doświadczenie przyczyni się do dalszego rozwoju i wzmocnienia pozycji Biura Maklerskiego Pekao na rynku. Jednocześnie chciałbym podziękować dotychczasowemu dyrektorowi biura Piotrowi Kozłowskiemu za wkład w rozwój oraz zaangażowanie w przeprowadzone procesy integracyjne i optymalizacyjne obszaru maklerskiego Pekao, przekładające się na wysoką konkurencyjność BM Pekao – mówi Fuchs.

Okazuje się jednak, że Piotr Kozłowski nie rozstaje się całkowicie z grupą Pekao, z którą związany jest w sumie od 1996 r. Powierzono mu nowe zadania. Będzie teraz pełnił funkcję doradcy zarządu banku Pekao i będzie odpowiedzialny m.in. za projekt związany z obligacjami Skarbu Państwa. Zgodnie bowiem z ostatnimi zapowiedziami premiera Morawieckiego grupa PKO BP i jej brokerzy mają stracić monopol na sprzedaż obligacji skarbowych klientom indywidualnym. Do grona dystrybutorów ma dołączyć właśnie grupa Pekao. Prace nad tym, aby od strony technicznej być gotowym do realizacji tego pomysłu, trwają i według ostatnich deklaracji Jarosława Fuchsa w Parkiet TV usługa ta ma być gotowa po wakacjach. – Mam nadzieję, że na przełomie września i października uda nam się zaoferować ten produkt, przynajmniej w jednym kanale dystrybucji, a później również w szerokiej ofercie – mówił Fuchs.

W ciemno można obstawiać, że dla BM Pekao usługa ta będzie dużym wsparciem biznesowym. Grupa spod znaku żubra w części maklerskiej ma zresztą ambitne plany. W ubiegłym roku praktycznie od podstaw został zbudowany dział analiz, a broker powoli zaczyna zdobywać coraz to większe udziały rynkowe, zarówno poprzez większą aktywność klientów, również tych zagranicznych, jak i działania związane m.in. z funkcją animatora.