Technologie

Prace badawczo-rozwojowe nie zwalniają tempa

Spółki z NewConnect i rynku głównego GPW ze wsparciem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Foto: Bloomberg

43 podmioty otrzymają w sumie ponad 154 mln zł dofinansowania w ramach czwartego konkursu GameINN – wynika z opublikowanej listy rankingowej uwzględniającej procedurę odwoławczą. Wśród nich znalazły się firmy notowane na rynku głównym i NewConnect, m.in. T-Bull, BoomBit, Klabater oraz Carbon Studio.

W przypadku spółki BoomBit chodzi o projekt warty ponad 7,2 mln zł, z czego przeszło 3,8 mln zł stanowi dofinansowanie. Celem projektu jest opracowanie systemu opartego o algorytm sztucznej inteligencji, modyfikujący parametry gry. Ma to pomóc w maksymalizacji przychodów twórców gier. – Pomysł na projekt pojawił się już jakiś czas temu. Zobaczyliśmy, że im więcej zmiennych jesteśmy w stanie modyfikować, tym wyższe jesteśmy w stanie uzyskać wartości wskaźników, na których nam zależy – mówi Marcin Olejarz, prezes BoomBita. Dodaje, że projekt ten spółka rozpoczęła już w sierpniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.