Technologie

Polska gra hitem. Akcje Drago entertainment drożeją

„Gas Station Simulator” zwrócił koszty w ciągu zaledwie 90 minut od premiery i wskoczył na pierwsze miejsce zestawienia Global Top Sellers.
Foto: materiały prasowe

O 19 proc. do 51 zł drożeją w czwartek rano akcje DRAGO entertainment po informacji o sukcesie komercyjnym gry tego studia. Premiera odbyła się 15 września. W ciągu 90 minut od premiery tytuł zwrócił jego twórcom wszystkie koszty produkcyjne o wartości 450 tys. zł. Wskoczył też na pierwszą pozycję zestawienia Global Top Sellers, a także na pierwsze miejsce w zestawieniu New and Trending i Top Sellers.

Studio nie kryje, że wczorajszy dzień przekroczył oczekiwania. - Nasz autorski tytuł w ciągu niespełna dziesięciu minut od premiery znalazł się na wysokiej czwartej pozycji na Global Top Bestsellers, następnie plasując się na pierwszym miejscu zestawienia, wyprzedzając wiele znanych i wysokobudżetowych projektów. Wraz z rozwojem zainteresowania tytułem, w zaledwie kilkadziesiąt minut od premiery osiągnęliśmy zwrot całkowitych kosztów produkcji, wynoszących 450 000 zł - informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Gas Station Simulator to produkcja, w której gracze odnawiają i rozbudują zniszczoną stację benzynową. Zajmują się renowacją i zagospodarowaniem budynku stacji, dojazdu do niej i terenu wokół. Obecnie 88 proc. recenzji dla gry na Steamie ma charakter pozytywny. Spółka ogłosiła również, że jej nowo zapowiedziany tytuł - „Road Diner Simulator" - w zaledwie kilka dni od jego zapowiedzi dołączył do pozostałych tytułów studia na Global Top Wishlist.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.