Technologie

Ultimate Games zakłada znacznie wyższą dywidendę za 2020 r.

Ultimate Games liczy, że uda się spółce wypłacić znacznie wyższą dywidendę za rok 2020 w porównaniu z poprzednimi latami, poinformował prezes Mateusz Zawadzki. W przyszłym roku spółka może przeznaczyć na wypłatę dywidendy nawet 75% zysku netto za 2021 r. dodał także.

Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Foto: materiały prasowe

"Gotówka w spółce rośnie. Na koniec ubiegłego roku było to 21 mln zł wolnej gotówki w całej grupie i prawie 17 mln zł w samej spółce Ultimate Games. Patrząc na wyniki i poziom gotówki, zakładamy, że rekomendacja dotycząca wypłaty dywidendy za ubiegły rok będzie wyższa. Nie mogę powiedzieć, czy będzie to 1 zł czy 2 zł na akcję, ale na pewno będzie wyższa niż w ubiegłych latach" - powiedział Zawadzki podczas wideokonferencji Investor Day na portalu Strefainwestorów.pl.

Według niego, wyniki, jak i poziom gotówki w spółce pozwala nie tylko na wypłatę wyższej dywidendy, ale również na dalsze inwestycje.

Ultimate Games za 2018 r. wypłacił akcjonariuszom dywidendę w łącznej kwocie 2 mln zł, a za 2019 r. wypłaciła 2,1 mln zł.

Wstępnie spółka oczekuje 16,7 mln zł zysku netto za 2020 r. i 7,7 mln zł zysku z działalności operacyjnej. "W tym roku liczymy, że wyniki będą jeszcze lepsze" - dodał prezes.

Spółka nie wyklucza także, że - zgodnie z jej statutem - za bieżący rok uda się przeznaczyć 75% zysku netto na dywidendę.

"Myślę, że jest taka szansa. Zobaczymy, jak ten rok się zakończy. Jeżeli druga połowa roku będzie mocna, a oczekuję, że taka będzie, bo uda się kilka większych gier wydać. Ta gotówka będzie rosła i jest więc szansa na te 75%, ale będzie to także zależało od potrzeb inwestycyjnych, sprzedaży gier i przede wszystkim od premier tych kilku większych tytułów" - powiedział Zawadzki.

Prezes wskazał także, że spółka musi zacząć wydawać większe gry, tak aby każda z nich kilka mln zł przychodów rocznie przynosiła. "Mówimy tutaj o 3-5 gier, takich jak np. 'House Flipper'. Podtrzymujemy także plan wydawania mniejszych gier. Operacyjnie powinniśmy kilkanaście mln zł zrobić" - dodał.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.