parkiet.com

Na Parkiecie 26 maja 2023

Na bieżąco relacjonujemy wydarzenia rynkowe. Oceny i komentarze ekspertów.

Mirbud o perspektywach rynku budowlanego i pomysłach strategicznych

Jerzy Mirgos, prezes Grupy Mirbud, będzie gościem Adama Roguskiego w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Poranek maklerów: Czy byki w Warszawie złapią oddech

Po wczorajszym spadku o 0,9 proc. WIG20 dotarł do poziomu 1941 pkt i grozi mu zejście poniżej średniej dwustutygodniowej, co byłoby kolejnym argumentem dla niedźwiedzi – zauważają analitycy w porannych komentarzach.

Na Parkiecie 25 maja 2023

Na bieżąco relacjonujemy wydarzenia rynkowe. Oceny i komentarze ekspertów

Czy w trudnych czasach wzrasta odpowiedzialność audytora?

Jerzy Buzek, partner w dziale audytu EY, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz.12.00.

Poranek maklerów: Nie nacieszyliśmy się długo z 2000 pkt

WIG20 spadł wczoraj prawie o 2,3 proc. i po zaledwie dwóch sesjach pożegnał się z „dwójką” z przodu. Na koniec handlu wyniósł 1958 pkt i znów znalazł się w pobliżu strefy szczytów ze stycznia i kwietnia. Wcześniejszy opór pełni zaś rolę wsparcia.

Na Parkiecie 24 maja 2023

Na bieżąco relacjonujemy wydarzenia rynkowe. Oceny i komentarze ekspertów

Poranek maklerów: Nerwowo na rynkach za oceanem, niepokojąca formacja na WIG20

Brak postępów w rozmowach o limicie amerykańskiego zadłużenia spowodował wzrost niepokoju u inwestorów – czytamy dziś w porannych komentarzach biur maklerskich. S&P 500 stracił wczoraj 1,12 proc., a Nasdaq 1,26 proc.

Na Parkiecie 23 maja 2023

Na bieżąco relacjonujemy wydarzenia rynkowe. Oceny i komentarze ekspertów

Wyniki budownictwa wskazują na spory ruch w inwestycjach

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w kwietniu o 1,2 proc. rok do roku. To wynik słabszy, niż oczekiwali ekonomiści, ale źródłem słabej koniunktury w tym sektorze pozostaje zapaść w budownictwie mieszkaniowym. Tymczasem rosnąca aktywność w budownictwie infrastrukturalnym wskazuje na sporą żywotność popytu inwestycyjnego.