parkiet.com

Czy nadchodzi czas korekty na światowych rynkach?

Na rynkach wciąż panują dobre nastroje. Czy to ostatnie podrygi hossy? Czy czeka nas głębsza korekta? Jakie aktywa w takim scenariuszu mogą okazać się dobrym wyborem? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Daniel Kostecki, analityk firmy CMC Markets. Naszego gościa zapytamy m.in.:

Poniedziałkowa sesja na przeczekanie?

Jeżeli ktoś liczył w poniedziałek na zwyżki na warszawskiej giełdzie, to się przeliczył. WIG20 wprawdzie w końcówce sesji z wielkim wysiłkiem zyskał 0,05 proc. i utrzymał 2530 pkt, ale to niewiele. Wyglądało to trochę jak gra pod oczekiwane wzrosty we wtorek, po powrocie graczy z USA i Wielkiej Brytanii.

Dziennikarze „Parkietu” z szansami na tytuł Herosa Rynku Kapitałowego. Zagłosuj!

Dwoje dziennikarzy „Parkietu”, Katarzyna Kucharczyk i Przemysław Tychmanowicz, jest nominowanych w konkursie Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Gorąco zachęcamy do oddawania na nich głosów!

Oszczędzanie w złocie jest dla każdego

Złoto jest jednym z najprostszych aktywów. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, szczególnie jeśli kupujemy je u godnych zaufania dostawców – mówi Michał Tekliński, ekspert rynku złota Goldsaver.pl, Grupa Goldenmark.

Czy WIG20 cofnie się do 2500 pkt?

Równo tydzień temu WIG20 ustanowił rekord hossy i minimalnie w ciągu dnia przekroczył 2600 pkt. I to by było na tyle.

Barometr "Parkietu". Co się wydarzy na giełdach w nadchodzącym tygodniu?

Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.

Dom Development na szczytach. Dokąd pędzi deweloperska rakieta?

Kurs akcji dewelopera przebił 200 zł, idzie na nowe historyczne maksima. Jaki potencjał sprzedaży, przekazań, generowania marż, zysków i wypłaty dywidendy ma spółka? O tym powie Leszek Stankiewicz, wiceprezes ds. finansowych.

Trzy spadkowe sesje na GPW. I nie zanosi się na poprawę

Czwartek stał na giełdzie w Warszawie pod znakiem sporych zmian nastrojów, ostatecznie sesja zakończyła się jednak pod kreską. Po wczorajszej realizacji zysków na Wall Street i porannych spadkach w Azji analitycy raczej nie są optymistami.

Nvidia przekroczyła oczekiwania. Dobre nastroje dziś powrócą na rynki?

Wczoraj warszawska giełda kontynuowała spadki rozpoczęte dzień wcześniej, przecena dotknęła też parkiety zagraniczne. Ale opublikowany późnym wieczorem świetny raport Nvidii daje spore szanse na to, że dziś powróci hossa.

Fundacje rodzinne – co wiemy po roku ich funkcjonowania?

Czy fundacje rodzinne faktycznie podbiły serca Polaków? Jakie są ich mocne i słabe strony? Co można zrobić, aby je ulepszyć? O tym w środowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicz będzie Michał Kwaśniewski, partner w firmie Quidea. Naszego gościa zapytamy m.in.: