Surowce i paliwa

Serinus Energy będzie szukał kolejnych złóż

W III i IV kwartale spółka planuje przeprowadzenie badań sejsmicznych 3D w Rumunii. Jest szansa na trzykrotny wzrost produkcji gazu.

Jeffrey Auld, prezes Serinus Energy.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Serinus ma obecnie sześć koncesji, w tym projekty w Tunezji oraz Rumunii, których jest operatorem. Rumunia okazała się jednym z bardziej perspektywicznych obszarów działania spółki. Jak informuje Serinus, pomiary ciśnień w złożach w Rumunii są lepsze od spodziewanych, a wydobycie jest większe niż wcześniej prognozowano.

Badania 3D w Rumunii

W tym roku w Rumunii Serinus wybudował i uruchomił zakład przetwórstwa gazu podłączony do krajowego systemu rurociągów przesyłowych, należących do państwowej firmy Transgaz, i prowadzi już komercyjne wydobycie z trzech odwiertów na polu Moftinu. W III i IV kwartale tego roku planowane są w kolejne badania sejsmiczne 3D w Rumunii. – Mają na celu znalezienie kolejnych złóż gazu, takich jak Moftinu. Mamy nadzieje na znalezienie 2–3 kolejnych złóż, które będziemy mogli rozwijać i wydobywać z nich surowiec. Każde nowe pole gazu to wzrost wydobycia nawet o 2500 boe/dziennie (baryłek ekwiwalentu ropy – red.). To oznacza, że mamy szansę nawet na trzykrotny wzrost produkcji gazu w Rumunii – tłumaczy „Parkietowi" Jeffrey Auld, prezes Serinus Energy. Obecnie całość gazu sprzedawana jest do firmy Vitol, a stabilizacja produkcji spowodowała, że dzienne kontraktowanie sprzedaży zastąpiono miesięcznym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.