Surowce i paliwa

Wezwanie na Bogdankę nie jest wrogim przejęciem

Rozmowa: Krzysztof Zamasz, prezes Enei
Foto: PARKIET

W zaktualizowanej strategii Enei najważniejszym punktem jest zmiana podejścia do wydobycia w grupie, czego efektem jest wezwanie na Bogdankę. Wcześniej Enea mówiła, że bardziej opłaca się kupować węgiel na rynku. Mówiliśmy o analizowaniu różnych modeli – z jednej strony kupowaniu węgla na rynku, z drugiej – posiadaniu własnych aktywów. Chcemy przejąć kontrolę operacyjną nad Bogdanką, żeby zagwarantować sobie bezpieczne dostawy paliwa po konkurencyjnej cenie i minimalizować ryzyko związane z niepewnością co do przyszłości rynku.

W kosztach produkcji energii jedną z podstawowych składowych jest cena paliwa. Dziś grupy posiadające w strukturach wydobycie, jak PGE, ZE PAK czy Tauron, mogą w sposób bardziej elastyczny zarządzać kosztami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Parkiet

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.