Pracownicze plany kapitałowe PPK

Pracodawcy odkładają temat PPK na ostatnią chwilę

Zainteresowanie firm objętych nowym systemem emerytalnym jest mniejsze niż wśród największych podmiotów.
Foto: Adobestock

Firmy z II i III etapu wdrażania PPK, których jest około 80 tys., odkładają decyzję na ostatnią chwilę. Zainteresowanie pracodawców jest tym razem mniejsze.

Przed nami decydujący okres, jeśli chodzi o rynek pracowniczych planów kapitałowych, o który walczy 20 instytucji. Jesienią do PPK przystąpią firmy objęte II i III etapem, czyli zatrudniające od 20 do 249 osób. Zgodnie ze znowelizowaną specustawą dotyczącą Covid-19 firmy te do 27 października mają czas na zawarcie umowy o zarządzanie PPK, a do 10 listopada – na podpisanie umowy o prowadzenie PPK.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.