Andrzej Pałasz

W poszukiwaniu igły w stogu siana – osiem spółek na lipiec

Połowa roku przynosi spore zmiany w przewidywaniach inwestorów co do perspektyw gospodarczych. Obawy przed recesją zaczynają stawać się faktem, tymczasem inflacja na razie nie gaśnie. Które spółki poradzą sobie w tym warunkach?

Złoto ostatnio mocno wyblakło

Cena kruszcu, mimo teoretycznie sprzyjających warunków, wraca w okolice 1800 dolarów za uncję, a większość funduszy metali szlachetnych w tym roku przynosi straty, niekiedy dwucyfrowe.

Przetasowania w TFI. Nadszedł sezon zmian w szeregach funduszy

Po kilku miesiącach względnej ciszy zaroiło się od przetasowań kadrowych w towarzystwach funduszy inwestycyjnych. Głównie dotyczą one części dłużnej oferty, dla której ostatni rok był bardzo wymagający.

Czego oczekiwać od funduszy obligacji inflacyjnych

W ofercie krajowych TFI znajdziemy dwa fundusze „obligacji inflacyjnych" – Allianz Obligacji Inflacyjnych oraz indeksowy inPZU Obligacje Inflacyjne O.

Dynamiczne wzrosty surowców rolnych już mało prawdopodobne

– W scenariuszu bazowym zakładamy, że nie będzie kontynuacji trendu wzrostowego surowców, ale nie będzie też odwrócenia i należy korzystać z krótko- czy średnioterminowych okazji, które na rynku towarowym się wykształcają – ocenia Radosław Piotrowski, prezes Rock Solid Investments.

Trudno o poprawę nastrojów wokół rynków wschodzących

Kraje regionu pozostają pod presją w związku z oczekiwaniami podwyżek stóp procentowych i niepewną kondycją gospodarek. Ogółem na nastawienie do tej grupy państw rzutują problemy w Chinach, które nadal zmagają się z koronawirusem.

PFR TFI przejmie PPK od BPS

W związku z niskimi aktywami pod zarządzaniem BPS TFI wycofuje się z oferowania PPK. Oszczędności klientów przejdą do PFR TFI.

Europejski rynek funduszy inwestycyjnych wychodzi na prostą

Kwiecień przyniósł wyraźną poprawę wśród klientów europejskich powierników funduszy.

Powrót WIG20 powyżej 1700 pkt. Dobry start tygodnia

WIG20, podobnie jak inne indeksy w Europie, ma za sobą dobry start w nowy tydzień. Główną siłą napędową były firmy związane z surowcami.

Wzrost inflacji i stóp procentowych coraz bardziej niepokoi inwestorów

Nastroje zarówno na rynkach akcji, jak i obligacji nie są dobre. Nie tylko w Polsce, także na świecie. Wszyscy czekają na kolejne ruchy banków centralnych.