Andrzej Pałasz

Gra giełdowa „Parkietu” wkracza w decydującą fazę

W tym tygodniu krajowy rynek akcji porusza się raczej niemrawo, zwłaszcza jeśli porównamy go z dwoma poprzednimi tygodniami. Czołówka Parkiet Challenge w tych warunkach i tak radzi sobie doskonale.

Portfel funduszy. Kapitał lekko przesunięty z akcji do obligacji

Nowy miesiąc zarządzający portfelami funduszy wykorzystują do lekkich korekt. Średni udział akcji spada, ale wciąż jest wyższy niż w październiku.

Kamil Cisowski: Nie ma co się spieszyć z realizacją zysków z akcji. Będzie na to czas

Mam obawy, jeśli chodzi o prognozy zysków spółek, które są wygórowane. Nie sądzę, by rok 2024 był na rynkach akcji tak dobry jak ten – przyznaje Kamil Cisowski, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego, DI Xelion.

Kolejny dzień zwyżek z malejącym przekonaniem

WIG20 co prawda znów zakończył dzień na najwyższym poziomie w tym roku, ale popyt musiał się sporo cofnąć na koniec dnia.

Złoty słabszy od euro i dolara

Kurs amerykańskiej waluty w środę umacnia się powyżej pułapu 4 zł.

Początek powyżej 2300 pkt

Indeks dużych spółek zyskuje na początku środowej sesji 0,4 proc. i sięga 2308 pkt. W gronie dużych spółek najmocniejsze z rana są CD Projekt oraz KGHM. Nieco słabiej wypadają banki. Ogółem większość europejskich giełd wystartowała na zielono po tym, jak wzrosty przeważały na parkietach w Azji.

Fundusze na koniec roku rozpieszczają swoich inwestorów

Na rynku funduszy w ostatnich miesiącach trwa prawdziwa sielanka – do zwyżek akcji i obligacji dołączyły jeszcze metale szlachetne. Polskie akcje trzymają pozycję liderów, a inwestorzy liczą na dobre zachowanie krajowego rynku także pod koniec roku.

Na GPW zwyżka, ale z niedosytem

Dla indeksu dużych spółek wtorkowa sesja oznaczała nowe w tym roku rekordy, ale WIG20 nie daje sobie rady z 2300 pkt.

Dolar znów puka do 4 zł

Ostatnie dni przynoszą lepsze zachowanie amerykańskiej waluty. Kurs USD/PLN stara się wybić ponad okrągły pułap. Euro pozostaje jednak nisko.

Mocne przedpołudnie WIG20. Nowy rekord hossy

Indeks dużych spółek po niecałych dwóch godzinach wtorkowej sesji zwyżkuje o 1,2 proc. WIG20 wybija się ponad 2300 pkt.