Medycyna i zdrowie

Pharmena: Badania przedkliniczne do sfinansowania

Nadzwyczajne zgromadzenie spółki zgodziło się na emisję 1,53 mln akcji serii F. Cenę emisyjną ustalono na 9,86 zł.
Foto: Adobestock

Przy objęciu wszystkich akcji Pharmena pozyska od inwestorów ponad 15 mln zł. Dotychczas wyemitowała 10,9 mln walorów.

Spółka zamierza skierować emisję do Pelionu, czyli wiodącego akcjonariusza, w trybie subskrypcji prywatnej. Pelion oraz spółki zależne posiadają 60,9 proc. udziału w akcjonariacie Pharmeny. W opinii zarządu takie rozwiązanie pozwoli na szybkie pozyskanie środków przez spółkę oraz zminimalizuje ryzyko niedojścia subskrypcji prywatnej do skutku lub uzyskania finansowania na poziomie niższym niż zakładany.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.