Grzegorz Burtan

Medinice: Przejście wieńczy rok

To był ostatni, siódmy debiut na GPW tego roku. Biotechnologiczna spółka została 433. firmą notowaną na głównym rynku. Wcześniej, od września 2018 r., była notowana na NewConnect.

Boruta-Zachem: Ważne przejęcie

Grupa Boruta-Zachem przejęła spółkę InventionBio, obejmując pakiet 60 proc. jej walorów. Wycena podmiotu została ustalona na 306 mln zł. Transakcja obejmowała 120 mln akcji spółki, które zostały nabyte za ponad 115 mln zł ze zniżką 37,3 proc. Pieniądze na operację pochodziły z emisji 150 mln akcji serii F, których cena wyniosła 0,68 zł.

Medinice debiutuje na GPW

Spółka skoncentrowana na rozwijaniu technologii medycznych w obszarze kardiologii i kardiochirurgii przeniosła się z NewConnect na GPW. Kurs odniesienia wyniósł 18 zł.

Inno-Gene: Zawiadomienie do prokuratury

Akcjonariuszka Inno-Gene złożyła zawiadomienie do prokuratury na zarząd tej spółki. Jej zdaniem oczekiwania budowane w komunikacji firmy nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Walka z wirusem osłabia spółki

Proces szczepień, rozpoczynający nowy etap walki z koronawirusem, to jedna z informacji, której oczekiwało wielu Polaków. Jednocześnie odwraca uwagę od spółek oferujących testy na koronawirusa bądź pracujących nad lekiem. W poniedziałek trwał odwrót inwestorów od takich firm.

Szczepienia rozpoczęte, tanieją spółki "covidowe"

Proces szczepień, rozpoczynający nowy etap walki z koronawirusem, to jedna z informacji, której oczekiwało wielu Polaków. Jednocześnie odwraca to uwagę od spółek oferujących testy na koronawirusa bądź pracujących nad lekiem. W efekcie poniedziałek rozpoczął się spadkami firm, które na pandemii się wybiły.

Boruta-Zachem: Ekoalternatywy kluczem do sukcesu

Grupa zakończyła negocjacje ze swoją spółką zależną InventionBio. Dotyczyły przejęcia pakietu 60 proc. akcji przez Borutę. Transakcja obejmie 120 mln akcji spółki. Ich cena to ponad 115 mln zł. Grupa zamierza sfinansować to przedsięwzięcie przez emisję 150 mln akcji serii F, z której chce pozyskać 102 mln zł. Cena za akcję wyniesie 0,68 zł.

Selvita: Kredyty na rozwój

Biotechnologiczna spółka zawarła z bankiem Pekao umowę kredytową.

BioMaxima przechodzi na GPW

Podczas dzisiejszego NWZ spółki podjęto uchwały rozpoczynające proces przeniesienia notowań akcji spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany. W poniedziałek firma podała wstępną informację o rekordowych wynikach finansowych za listopad i za 11 miesięcy 2020 r.

Boruta-Zachem zwiera szyki

Grupa zakończyła negocjacje ze swoją spółką zależną InventionBio. Dotyczyły one przejęcia pakietu 60 proc. akcji przez Borutę.