REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Wyniki na plus, ale nie zachwyciły

Spółka potwierdziła przedstawione wcześniej szacunki wyników za II kwartał. Przychody wyniosły 16 mln zł wobec 7,5 mln zł rok temu. Zysk netto sięgnął 3 mln zł wobec 0,1 mln zł straty w II kwartale 2019 r.
Foto: Adobestock

– Wyniki spółki pokazują, że jako producent mamy koszty wydziałowe i ogólnozakładowe pod kontrolą i w zakresie obecnych mocy produkcyjnych jesteśmy w stanie realizować wysoką marżę na sprzedanych wyrobach. Mamy już stabilny, długoterminowy akcjonariat oraz silną strukturę finansowania. To nam daje możliwość dalszego szybkiego rozwoju – wyjaśnia Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

I chociaż wyniki rok do roku się poprawiły, to na czwartkowej sesji walory BioMaximy taniały na otwarciu notowań do 47 zł z 53 zł na środowym zamknięciu. Inwestorzy mogli liczyć, że oficjalne wyniki będą jeszcze lepsze od szacunków. Przed publikacją raportu kurs podskoczył z 31,6 zł na piątkowym zamknięciu sesji do 57 zł we wtorek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA