REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Selvita: znaczny wzrost przychodów i backlogu

Wartość przychodów komercyjnych Selvity w segmencie usługowym wyniosła 26 mln zł w IV kwartale 2019 r. - o 61 proc. więcej rok do roku. Przychody komercyjne w segmencie usługowym wyniosły w całym roku 2019 r. 84,4 mln zł, czyli o 43 proc. więcej niż przed rokiem.
Foto: materiały prasowe

Backlog na 2020 r. wynosi obecnie blisko 79 mln zł i jest o 43 proc. wyższy niż rok wcześniej. Skonsolidowany zysk netto przekroczył w IV kw. 6 mln zł.

W segmencie bioinformatycznym, czyli spółce Ardigen, w której Selvita S.A. posiada 52 proc. głosów na WZA, przychody komercyjne zwiększyły się o 23 proc. i wyniosły 10,5 mln zł.

- Selvita systematycznie umacnia swoją pozycję na globalnym rynku przedklinicznych CRO (ang. Contract Reseach Organization). Nasza oferta dociera do blisko 600 klientów działających na 5 kontynentach. Rośnie zainteresowanie usługami Selvity w USA i Wielkiej Brytanii, czyli w krajach o strategicznym znaczeniu dla naszej branży. Pomocnym w budowaniu naszej pozycji jest fakt, że na przestrzeni ostatnich lat Polska stała się miejscem coraz częściej i chętniej wybieranym przez globalne firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne, szukające partnerów mogących zaoferować wysokospecjalistyczne usługi – wyjaśnia Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz Prezes Selvity.

W segmencie usługowym w dwóch głównych obszarach – odkrywania leków oraz usług regulacyjnych całkowity backlog komercyjny wynosi obecnie 65,9 mln zł i jest o 58 proc. wyższy od portfela zamówień z marca 2019 r.

Obecnie akcje Selvity kosztują 27,8 zł za sztukę. Kapitalizacja przekracza 444 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA