Handel i konsumpcja

Nadeszła oczekiwana korekta popytu na AGD

Po miesiącach wysokich zwyżek w maju sprzedaż zaczęła delikatnie spadać, by w czerwcu skurczyć się o niemal 14 proc. Firmy spodziewają się jednak zmiany sytuacji po wakacjach.
Foto: Adobestock

Okres dwucyfrowych zwyżek jednak się skończył. Sprzedaż najpierw spadła w maju, o 1,8 proc. do 580 tys. sztuk, a w czerwcu już niemal o 14 proc. do 554 tys. – wynika z danych APPLiA Polska. Mimo wszystko całoroczny wynik jest wciąż bardzo dobry, od stycznia do czerwca do sklepów od producentów trafiło 3,4 mln sztuk dużego AGD, o 14 proc. więcej niż w tym okresie 2020 r.

Oczekiwana korekta

– Stało się to, czego się spodziewaliśmy, korekta była oczekiwana i to naturalna sytuacja. Sygnały pojawiały się już wcześniej, teraz widzimy spadki, jednak wciąż jesteśmy ostrożnymi optymistami – mówi Wojciech Konecki, prezes APPLiA Polska, organizacji producentów AGD. – Mimo wszystko nie wyobrażam sobie iż tegoroczna sprzedaż nie zakończy się z pozytywnym wynikiem. Lato zawsze oznaczało spokojniejszy czas w sklepach, później sytuacja powinna się odwrócić – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.