Handel i konsumpcja

Ten Okovita. Kolejna zbiórka Palikota sukcesem

Zbiórka crowdfundingowa producenta alkoholu, którego prezesem jest Janusz Palikot, zakończyła się po ośmiu godzinach. Dzięki zgromadzonej od 977 inwestorów kwocie ponad 4,4 mln zł, firma będzie mogła m.in. rozbudować park maszynowy, uruchomić produkcję whisky i rozpocząć eksport na rynki azjatyckie.
Foto: parkiet.com

– Przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim nowym wspólnikom, którzy postanowili nam zaufać i zaangażować się w dalszy rozwój. To dla mnie i całego zespołu bardzo ważne, że inwestorzy wierzą w nasz model biznesowy i podzielają te same wartości. Teraz przed nami okres wytężonej pracy związany z realizacją celów emisyjnych – stwierdził prezes Janusz Palikot. – Przebieg kampanii udowadnia, że rynek crowdfundingu jest w fazie dynamicznego wzrostu. To już druga kampania w tym roku, która zakończyła się w dniu startu i przekroczyła wartość 4 mln zł – dodał Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdwayu, platformie, na której przeprowadzono emisję. Pierwszą była emisja dystrybutora medycznej marihuany CanPoland, która zakończyła się w 11 minut.

Najbliższy czas zapowiada się w spółkach Palikota bardzo intensywnie. Na III kw. planowany jest debiut giełdowy Manufaktury Piwa Wódki i Wina, czyli firmy, w której portfelu znajduje się m.in. Tenczyńska Okovita. Dodatkowo dobre wyniki finansowe, zagwarantowane m.in. dzięki programowi tokenizacji whisky (inwestorzy mogą kupować udziały w beczkach whisky) spowodowały, że Tenczyńska Okovita przeznaczy na zaliczkę na poczet dywidendy około 0,5 mln zł. Środki na wypłatę dla akcjonariuszy nie będą pochodzić z bieżącej emisji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.