Forex

Typ techniczny. Para USD/HUF po raz kolejny odbiła się od ważnego wsparcia

Para USD/HUF dzielnie broni poziomu 293,00. Jak wskazuje Paweł Śliwa, analityk BM mBanku, w ostatnich miesiącach para ta cztery razy dotarła do tej wartości i za każdym razem kończyło się to odbiciem notowań.
Foto: Adobestock

Tak też było ostatnio. – Ostatni tego typu ruch sięgnął 50 proc. zniesienia Fibonacciego. Zmusiło to posiadaczy długich pozycji do oddania pola na kolejne dwa tygodnie. Faza spadkowa może być krótkotrwała, co wynika z wcześniejszego przełamania spadkowej linii trendu. Jeżeli spadki z II i III kwartału były korektą, to odbicie od dołka 293,00 należy traktować jako impuls wzrostowy – uważa Śliwa.

Foto: PARKIET

Jak dodaje, teraz dużo zależy od poziomu 301,00, przy którym toczyły się poniedziałkowe notowania. – W czerwcu tego roku popyt pojawił się w tym obszarze, więc może i tym razem uzna, że bieżące wartości są dla niego atrakcyjne. Ponieważ piątkowe zamknięcie zarówno dziennej, jak i tygodniowej świecy znajduje się w tym miejscu, trudno doszukiwać się tutaj jakichkolwiek formacji świecowych. To zadanie na kolejne dni. Wskaźnik stochastyczny od tygodnia domaga się wzrostu, co widać na wykresie dziennym. Ekstremalnie niskie wartości sprawiają, że prawdopodobieństwo dalszych spadków jest minimalne, ale jednak możliwe. Fala umocnienia USD byłaby więc po myśli inwestorów obserwujących wskaźniki. Potencjalnym celem dla białych świec są kolejno poziomy 307,00 oraz 314,00. Wsparciem pozostaje niezmienne 293,00 – podkreśla Paweł Śliwa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.