Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Budimex, Decora i Inno-Gene

Aktualizacja danych: 2.10.2020, godz. 15.30
Foto: Bloomberg

1. Budimex atakuje szczyt trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Od kilku miesięcy kurs akcji budowlanej spółki porusza się w konsolidacji, będącej korektą trendu wzrostowego. W drugiej połowie września cena wróciła nad średnie z 50 i 100 sesji, a w minionym tygodniu zaatakowała górną granicę konsolidacji, która jest szczytem głównego trendu. Oscylatory MACD i RSI(14) nie sygnalizują jeszcze wykupienia, co wskazuje na potencjał do przebicia się wyżej. Przy 230 zł jest silne wsparcie, wyznaczone przez szczyt z 2017 r. Niżej kluczową barierę stanowi średnia z 200 sesji, przebiegająca przy 200 zł.

2. Decora wyszła z fazy korekty trendu

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta wyrobów wykończenia wnętrz porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Wrzesień przyniósł korektę, ale cena zatrzymała się w punkt na linii średniej kroczącej z 50 sesji. W minionym tygodniu wróciły zwyżki, kurs wyszedł na nowe maksimum hossy 29 zł, a MACD zakręcił w górę nad linią 0, co stanowi dodatkowy sygnał kupna. RSI(14) jest już blisko granicy wykupienia, ale jeszcze jej nie przebił. Wygląda więc na to, że 29 zł to nie ostatnie słowo byków w krótkim terminie. Wsparciem pozostaje średnia (26,4 zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.