REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kurs akcji. Getin drożeje, Idea tanieje

Notowania banków Leszka Czarneckiego odmiennie zareagowały na decyzję o fuzji.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Kurs akcji Idea Banku spada dzisiaj o 4 proc., do 2,65 zł. Odmiennie zachowują się notowania Getin Noble Banku – rosną o 16 proc., do 0,44 zł. Warto pamiętać, że oba z nich zostały ostatnio mocno przecenione. Idea przez rok straciła 88 proc., zaś Getin 74 proc. i wyceniane są odpowiednio na 200 mln zł i 400 mln zł.

Czytaj także: Getin Noble Bank i Idea Bank połączą się

Wczoraj po sesji oba banki poinformowały o uzgodnieniu i podpisaniu planu połączenia (opcję tę analizowały od lipca ubiegłego roku). Połączony bank będzie funkcjonował pod nazwą Getin Noble Bank, jednak podmiotem przejmującym – pod względem formalnym – będzie Idea Bank, który wyemituje akcje połączeniowe skierowane do akcjonariuszy GNB.

Czytaj także:  Ambitne plany Getinu i Idei

Powstanie siódmy pod względem wielkości bank w Polsce (teraz GNB jest 9. a Idea 11. co do wielkości aktywów bankiem komercyjnym w Polsce), dysponujący sumą bilansową blisko 80 mld zł (55 mld zł + 24 mld zł) i świadczący usługi dla ponad 2 mln klientów. Będzie to w pełni uniwersalny bank skoncentrowany na obsłudze klientów detalicznych oraz małych i średnich firm.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA