Analizy

#WykresDnia: Tesla zarobiła na Bitcoinie

Tesla sprzedała 10 proc. swoich Bitcoinów w celu udowodnienia płynności kryptowaluty jako alternatywy dla trzymania gotówki w bilansie, powiedział Elon Musk.
Foto: Adobestock
Foto: pbs.twimg.com

Elon Musk powiedział, że Tesla sprzedała 10 proc. swoich zasobów Bitcoina aby zademonstrować płynność tokena, dodając jednocześnie, że nie naruszył swojej osobistej inwestycji w kryptowalutę. Raport o wynikach Tesli pokazał, że firma - która kupiła Bitcoiny za ponad 1 miliard dolarów na początku tego roku - wygenerowała 101 milionów dolarów dochodu ze sprzedaży. Musk powiedział na Twitterze, że Tesla w istocie próbowała „udowodnić płynność Bitcoina jako alternatywy dla trzymania gotówki w bilansie".

Producent pojazdów elektrycznych wprowadził kryptowaluty do programu aktywów korporacyjnych na całym świecie, inwestując w Bitcoin. Podczas gdy wielu nadal uważa, że ??token jest zbyt ryzykowny w porównaniu z gotówką, dyrektor finansowy Tesli Zachary Kirkhorn powiedział, że firma wierzy w długoterminową wartość Bitcoina. - Wierzymy długoterminowo w wartość Bitcoin. Naszym zamiarem jest długoterminowe przechowywanie tego, co mamy, i dalsze gromadzenie Bitcoinów z transakcji od naszych klientów, którzy kupują pojazdy - powiedział Kirkhorn podczas rozmów z analitykami. Dla wielu analityków Bitcoin i inne tokeny są inwestycjami czysto spekulacyjnymi, a nie uzasadnioną alternatywą dla gotówki. Na przykład BCA Research Inc. twierdzi, że Bitcoin zawodzi jako środek przechowywania wartości lub jednostka rozliczeniowa z powodu swojej zmienności, mimo że są to podstawowe funkcje pieniądza. Jednak Musk od jakiegoś czasu jest zdecydowanym zwolennikiem kryptowalut i pod koniec zeszłego miesiąca ogłosił, że Tesla zacznie przyjmować płatności za swoje pojazdy w Bitcoinie.

Oświadczenie Tesli o dochodzie z Bitcoina pomogło kryptowalucie przebić poziom 50 000 USD, poniżej którego spadła w zeszłym tygodniu. Największa kryptowaluta na świecie wzrosła o około 1 proc. do 53,765 USD w Tokio we wtorek. W poniedziałek Bitcoin osiągał poziom 53 750,7 USD według indeksu Investing.com, co oznacza wzrost o 11,82 proc. w ciągu dnia. Był to największy jednodniowy wzrost procentowy od poniedziałku 8 lutego tego roku. Ten ruch w górę spowodował, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrosła do 1001,1 mld USD, czyli 50,27 proc. całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Najwyższa kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosiła 1184,9 mld USD. Bitcoin był sprzedawany w przedziale od 48 815,9 do 54 320,9 USD w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin.

W ciągu ostatnich siedmiu dni Bitcoin stracił 3,99 proc. Wolumen obrotu w ciągu dwudziestu czterech godzin wyniósł 61,7 mld USD, czyli 36,40 proc. całkowitego wolumenu wszystkich kryptowalut. Jego obrót wahał się od 47 098,4805 USD do 57 054,9414 USD w ciągu ostatnich 7 dni. Ze swoją obecną ceną Bitcoin nadal znajduje się 17,02 proc. od historycznego maksimum, wynoszącego 64778,04 USD, osiągniętego w środę 14 kwietnia 2021 r.

Notowanie Ethereum wyniosło 2481,51 USD w indeksie Investing.com, co oznacza wzrost o 9,32 proc. w ciągu dnia. Kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosiła ostatnio 286,6 mld USD, czyli 14,39 proc. całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.