Zarząd TPH pomógł akcjonariuszowi

W Investments sprzedał blisko 14 proc. akcji Tele-Polska Holding. Kupował m.in. zarząd.

Publikacja: 24.07.2015 19:47

Porozumienie akcjonariuszy Tele-Polska Holding, w skład którego wchodzą firmy powiązane z Piotrem Wiśniewskim: PJW Holdings Ltd., fundacja rodziny Wiśniewskich W Family Foundation oraz W Investments zmniejszyło zaangażowanie w TPH.

W Investments podał dziś, że sprzedał kilku osobom fizycznym i trzem podmiotom prawa handlowego pakiet akcji odpowiadający za 13,7 proc. kapitału i obecnie ma poniżej 33 proc. akcji TPH.

W oddzielnym komunikacie, zarząd TPH poinformował, że jego członkowie (Mark Montoya, Bartłomiej Gajecki) i prezes (Bernard Friedl) kupili po 300 tys. akcji każdy, w sumie odbierając od W Investments 2,85 proc. walorów telekomunikacyjnej grupy i wykładając na ten cel 800 tys. zł (0,89 zł za akcję).

Jakie firmy kupiły pozostałe papiery - nie ujawniono.

Jeszcze w maju porozumienie informowało, że aby wypełnić przepisy ustawy o ofercie (dotyczące znaczących pakietów akcji i wezwań), zamierza zwiększyć pośrednio zaangażowanie w telekomunikacyjnej firmie. W środę tę deklarację odwołało i podało, że zaangażowanie zmniejszy.

Reklama
Reklama
Technologie
Samsung Pay wchodzi do Polski. Cel: milion użytkowników w rok
Materiał Promocyjny
Goodyear redefiniuje zimową mobilność
Technologie
AI to nie bańka? Analitycy ciągle wierzą w boom
Technologie
Baseig zadebiutuje na NewConnect we wtorek
Technologie
Orange Polska zaskoczył siłą IT i smartfonów. Ważniejsze ma być coś innego
Technologie
Znalazły się pieniądze na „Lex Huawei”. Rząd przyjął projekt. Teraz Sejm
Technologie
Nadchodzi „przebudzenie”? Idą lepsze czasy dla start-upów
Reklama
Reklama