Urszula Zielińska

Urszula Zielińska

Z wykształcenia socjolog, absolwentka Collegium Civitas w Warszawie

Netflix ukryje liczbę subskrybentów. Wall Street się to nie podoba

Podobnie jak wcześniej właściciel Facebooka i X od przyszłego roku, także streamingowa platforma przestanie podawać, ilu ma aktywnych subskrybentów. Inwestorzy uznali, że to znak, iż już nie będzie ich przybywać.

Wittchen zarobił mniej, ale dywidenda w górę

Aż 65,5 mln zł ma wypłacić akcjonariuszom w tym roku spółka Wittchen, prowadząca sieć sklepów z galanterią skórzaną i walizkami. To więcej niż w 2023 r., mimo że zyski handlowej firmy nie urosły. Przed godz. 10-tą kurs akcji rośne o prawie 10 proc.

Eurotel liczy na lepszy rok. Chce rozwijać sieć sklepów iDream

Po roku silnych spadków przychodów i zysku grupa sklepów z produktami znanych marek telekomunikacyjnych zapowiada poprawę. Umiarkowaną.

Fabrity chce szybko odbudować masę

Po sprzedaży dwóch spółek w minionych latach grupa jest na zakupach informatycznych.

Rosną inwestycje w 5G. Zasięg wszystkich sieci przekroczył 60 proc.

Już wszystkie cztery sieci komórkowe, a nie tylko Plus, docierają z usługami 5G do ponad połowy mieszkańców Polski. Przed branżą intensywniejsze dwa lata inwestycji.

Plan CCC przekonuje analityków

Po spotkaniu z zarządem w siedzibie grupy pierwszy broker – Biuro Maklerskie mBanku – podniósł wycenę akcji. Czy będą naśladowcy?

CCC wycenione na 100 zł przez analityka mBanku

Analityk mBanku podniósł wycenę walorów polkowickiej spółki po spotkaniu w siedzibie obuwniczo-odzieżowej grupy.

Szybka zmiana planu VRG: Wólczanka do korzeni, Vistula z nową strategią

Mateusz Kolański, nowy prezes VRG, cofnął decyzje poprzednika. Nie będzie rozwoju sklepów pod szyldem Well. Główną marką odzieżową ma być Vistula. Jedno pozostaje niezmienne: W.Kruk ma rosnąć w kraju i za granicą.

Cyfrowy Polsat ma przed sobą rok największych inwestycji w 5G i OZE

Grupa Zygmunta Solorza właśnie podsumowała 2023 r. i ostatni jego kwartał. Wysokie koszty obsługi długu i inflacja sprawiły, że jej zysk mocno spadł. Choć top menedżerowie, w tym syn twórcy Polsatu, mówią o wejściu w 2024 r. z optymizmem, analitycy spodziewają się jeszcze jednego trudnego roku.

Cyfrowy Polsat kończy 2023 rok z 312 mln zł zysku

Grupa Zygmunta Solorza w 2023 r. powiększyła przychody za sprawą przejęcia firm produkujących zieloną energię. Jej zyski spadły. Nadzieje na ożywienie konsumentów w drugim półroczu.