Gorący sierpień w grupie Sygnity

W czwartek akcjonariusze będą decydować o emisji akcji. Czy do tego czasu uda się zawrzeć wstępne porozumienie z wierzycielami?

Publikacja: 12.08.2017 07:02

Piotr Wierzbicki jest członkiem rady nadzorczej delegowanym do wykonywania czynności wiceprezesa.

Piotr Wierzbicki jest członkiem rady nadzorczej delegowanym do wykonywania czynności wiceprezesa.

Foto: Archiwum

Prawie 4-proc. spadkiem kursu zareagował w piątek rynek na publikację przez Sygnity raportu za III kwartał roku 2016/2017. Wyniki są gorsze rok do roku.

– Ten kwartał w branży IT z uwagi na sezonowość jest zazwyczaj najsłabszy. W żaden sposób nie jest on miernikiem dla wierzycieli – podkreśla Piotr Wierzbicki, wiceprezes Sygnity. Dodaje, że najistotniejsze będą kolejne kwartały, w których systematycznie pojawiać się powinny pozytywne efekty restrukturyzacji. Zaznacza też jednak, że to proces długofalowy i nie należy oczekiwać, że w ciągu kwartału uda się uzdrowić firmę. – Poprzednie zarządy działały właśnie w takim trybie, ulegając presji inwestorów i podejmując krótkofalowe decyzje, co w dłuższym terminie niekoniecznie wychodziło grupie na dobre – podkreśla.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Technologie
Medicalgorithmics: Medtech celuje w zysk
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
All In! Games: audytor odmawia wydania opinii. Co na to zarząd?
Technologie
Firmy robią zbyt mało, by stawić opór hakerom
Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją