W ramach programu będą mogły być emitowane obligacje na okaziciela w formie zdematerializowanej z planowanym okresem zapadalności – w zależności od rodzaju obligacji – dla obligacji dyskontowych nie dłuższym niż 1 rok, oraz dla obligacji kuponowych nie krótszym niż 1 rok i nie dłuższym niż 10 lat. Emisje będą miały charakter emisji niepublicznej.

- W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną w Polsce oraz koniecznością poprawy efektywności wytwarzania jesteśmy w trakcie realizacji dużych projektów inwestycyjnych oraz przygotowujemy się do rozpoczęcia kolejnych. Pracujemy również nad projektami, które pozwolą zróżnicować obecny mix paliwowy grupy PGE i sprostać wymaganiom pakietu klimatycznego UE. Wszystkie te działania wymagają znacznych nakładów finansowych, które nie w pełni będą mogły zostać pokryte generowanymi przez środkami pieniężnymi - powiedział Wojciech Ostrowski, Wiceprezes PGE do spraw finansowych.

Obecnie PGE właściwie nie ma zadłużenia. - To dobra sytuacja, aby skorzystać z finansowania dłużnego w zakresie, który przynajmniej w części będzie zaspokajał nasze długoterminowe potrzeby - podsumowuje Ostrowski.

Obecnie PGE Elektrownia Opole jest bliska rozstrzygnięcia przetargu na budowę dwóch bloków energetycznych. Łączna wartość projektu przekracza 11 mld zł.