Grupa Lotos poinformowała, że od początku tego roku jej sieć stacji paliw powiększyła się o sześć nowych obiektów. Trzy z nich stanowią stacje własne. Również trzy to obiekty franczyzowe.
Nowe placówki otwarte w Dąbrowie Górniczej i Bogatyni to stacje segmentu ekonomicznego Lotos Optima. Z kolei cztery pozostałe, zlokalizowane w miejscowościach Hajnówka, Bolesławiec, Gołuchów i Markowszczyzna, działają w segmencie premium.
Na 1 kwietnia sieć Grupy Lotos liczyła już 445 stacji paliw. Spośród nich 272 obiekty stanowiły własne stacje paliw. W ich ramach 17 placówek to MOP (miejsca obsługi podróżnych działające przy autostradach i drogach ekspresowych), 109 to Lotos Optima, a 146 działało w segmencie premium. Z kolei spośród 173 obiektów franczyzowych 62 to stacje Lotos Optima, a 111 działało w segmencie premium.
Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że pod koniec grudnia ubiegłego roku działało w Polsce około 6,5 tys. stacji paliw. To o 270 mniej niż rok wcześniej. Zmalała przede wszystkim liczba stacji niezależnych. Było to spowodowane wejściem w życie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących wyposażenia tych obiektów.
Liderem rynku pozostał PKN Orlen z 1 768 stacjami. Na podium znalazł się jeszcze koncern BP, który ma ich 480 oraz Grupa Lotos do której należało wówczas 441 obiektów.