Reklama

Przy mocniejszym złotym warto lokować w walutach

Jeszcze niedawno dylematem posiadaczy walut i walutowych deponentów było, czy skorzystać ze słabości złotego i sprzedać z zyskiem. Teraz raczej zastanawiają się, czy nie zacząć kupować walut.
Przy mocniejszym złotym warto lokować w walutach

Foto: Adobestock

We wrześniu złoty – po decyzji RPP – osłabł o 6 proc. wobec dolara, o 4 proc. wobec euro, tyle samo wobec franka szwajcarskiego i „tylko” niecałe 3 proc. wobec funta brytyjskiego – najpopularniejszych wśród oszczędzających walut. Teraz, głównie za sprawą Fedu, sytuacja jest odwrotna. Jak podkreśla Bartosz Sawicki, analityk Cinkciarz.pl, Rezerwa Federalna pozostawiła najwyższy od 22 lat przedział 5,25–5,50 proc. jako cel dla poziomu stóp procentowych. Pauza w cyklu zacieśniania została przedłużona do dwóch posiedzeń z rzędu. W drugim półroczu stopy podniesiono jak dotąd zaledwie raz – i tak już jego zdaniem powinno pozostać.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama