Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inwestorom nie trzeba tłumaczyć, czym jest wycenione przez rynek na ponad 12 mld zł LPP, największa w kraju grupa zajmująca się handlem odzieżą notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jej kierownictwo doszło jednak do wniosku, że dotknął ją kryzys wizerunkowy. Media zalała fala informacji PR o działaniach prospołecznych grupy. Nie bez powodu, od września firma ma koordynatora ds. CSR (jest nim Anna Miazga). W tym roku do LPP wróciła po latach nieobecności Monika Kapłan, b. prezes Deni Cler (Grupa Vistuli) i została dyrektor marketingu głównej marki Reserved, która w tym roku zadebiutuje w Wielkiej Brytanii. W poprawę wizerunku zaangażował się pozostający przez lata na uboczu, chroniący wizerunek własny (nadal nie pozwala się fotografować) jeden z dwóch założycieli LPP, prezes Marek Piechocki. To, co mówi o planach LPP, można odczytywać na różne sposoby. Sam Piechocki zapewnia, że w jego nagłym otwarciu się nie ma drugiego dna.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek handlowy nadal się kurczy, w rok zostało zamkniętych ok. 2 tys. sklepów. Najszybciej ubywa placówek spożywczych, odzieżowych czy meblowych.
Platforma e-commerce zamknęła swoją debiutancką emisję obligacji z dużym sukcesem.
W niedzielę pożar strawił budynek rumuńskiego parku logistycznego wynajmowany przez odzieżową grupę LPP i towar przeznaczony do dystrybucji. Firma szacuje straty. Są pierwsze decyzje.
Na żądanie nadzorcy podmioty chcące skupić akcje Krynicy Vitamin muszą zmienić treść wezwania. Dlaczego?
Grupa IMC w ostatnim czasie poprawiła wyniki, zredukowała zadłużenie i zmodernizowała park maszynowy. Nic dziwnego, że wpadła w oko Kernelowi. – Główny akcjonariusz nie planuje sprzedaży spółki – mówi Oleksandr Wierżihowskij, prezes IMC.
Do źródeł niespodzianek systemu kaucyjnego dołączają zapisy licencji dla operatorów. Do startu systemu kaucyjnego zostały trzy miesiące. A wciąż stoi przed nim wiele wyzwań.