Pięciu ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami:
Ku maksimom zmierza kurs akcji Apple. Od początku wartość giełdowa najwyżej wycenianej spółki świata wzrosła o przeszło 20 proc. Na wykresie widzimy coraz bardziej stromy trend wzrostowy. Bykom po przekroczeniu 130 USD za akcję udało się wyłamać z konsolidacji, która, poza dwoma wybiciami, trwała, podobnie jak konsolidacja na całym amerykańskim parkiecie, od początku lutego. Teraz na trasie strony popytowej stoją jeszcze te właśnie dwa wybicia. Pierwsze z nich, które sięgnęło 133 USD za akcję, zatrzymało kupujących w ubiegły piątek. Jednak jego przebicie, które w tym tygodniu nie jest wykluczone, może pozwolić bykom na atak na historyczne maksimum, czyli 134,46 USD. W trakcie czwartkowej i piątkowej sesji cena wzrosła o ponad 2,5 USD, a więc niecałe półtora dolara pomiędzy oporem 133 USD, a maksimum 134,46 USD nie wydaje się specjalnym wyzwaniem. Wzrost wartości spółki spod znaku nadgryzionego jabłka wyniósł od czasu podziału akcji z początku czerwca zeszłego roku o 40 USD (ponad 43 proc.), a jej obecna kapitalizacja to 763,6 miliarda USD. Czy bykom uda się podbić stawkę o kolejne 30 proc. i uczynić z Apple pierwszą spółkę o bilionowej kapitalizacji? Czas pokaże. Większość zależeć pewnie będzie od iPhone'ów 6S, których premiera powinna odbyć się na jesień oraz oczywiście iPhone'a 7, którego rynek spodziewa się w przyszłym roku. Apple na pewno nie pozwoli się nudzić.
Cena wydaje się kończyć korektę – na wykresie widoczna jest szeroka formacja klina asymetrycznego. Trend boczny potwierdza też układ średniej ruchomej 13-sesyjnej (a właściwie jej falowanie i ostatnia zwyżka). Ostatnia świeca przebiła opór na poziomie
14,82 EUR – sygnał kupna potwierdzony wzrostem wolumenu obrotów. Analizując
formację klina musi dojść do przebicia jego górnego ograniczenia 15,5 EUR. Na MACD pojawił się sygnał kupna w paśmie wyprzedania, podobnie na Stochastic – oba wskaźniki mają duży potencjał wzrostowy. Z kolei RSI wszedł już do pasma wykupienia- jego potencjał wzrostowy jest mniejszy niż dwu wcześniejszych wskaźników. Oczekiwany zasięg wzrostu po wybiciu ceny to poziom: 16 i 18 EUR.