Reklama

ZM Ropczyce: Spółka dywidendowa

Zakłady Magnezowe Ropczyce planują zmniejszać zadłużenie i jednocześnie pozostać spółką dywidendową.
ZM Ropczyce: Spółka dywidendowa

Foto: materiały prasowe

Firma już od kilku lat systematycznie wypłaca dywidendę, w tym roku było to 1,3 zł na akcję. Ponadto planuje do połowy 2020 r. wybudować blok kogeneracyjny o mocy 2,3 MW. Notowania spółki znajdują się obecnie najniżej od roku.

– Nasza polityka dywidendowa daje wciąż pole do systematycznego wzrostu poziomu wypłacanego na ten cel zysku. Przewiduje ona wypłatę w formie dywidendy do 60 proc. zysku, więc potencjał do wzrostu jest, ale nie chcemy tego robić skokowo, szczególnie że chcemy zmniejszać zadłużenie – powiedział wiceprezes ds. finansowych Robert Duszkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama