Barbara Sikora zadba o finanse w zarządzie GTC

Do zarządu firmy deweloperskiej wejdzie menedżerka z doświadczeniem m.in. w tworzeniu platform PRS.

Publikacja: 25.04.2023 11:56

Barbara Sikora zadba o finanse w zarządzie GTC

Foto: Mat.prasowe

Zmiany w zarządzie dewelopera i właściciela nieruchomości komercyjnych w naszym regionie Europy. Dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych Ariel Ferstman zrezygnował, ale zostanie w grupie jako menedżer odpowiedzialny za ekspansję GTC na nowych rynkach i sektorach, skupiając się na fuzjach, przejęciach, pozyskiwaniu funduszy, transakcjach na rynkach kapitałowych oraz tworzeniu nowych platform inwestycyjnych na poziomie grupy.

Jego miejsce od 1 maja zajmie Barbara Sikora, menedżerka z 20-letnim doświadczeniem w nieruchomościach, budownictwie, audycie i obsłudze transakcji. Przez ostatni rok związana była z G City Europe (d. Atrium European Real Estate), gdzie była dyrektorką ds. finansów przedsiębiorstwa i dyrektorką ds. zarządzania projektami mieszkaniowymi (m.in.  tworzenie nowej platformy PRS Urban Home).

Wcześniej była związana z Griffin Real Estate (była m.in. dyrektorką finansową platformy PRS Resi4Rent czy prezesem Grupy Chariot Top kontrolującej centra handlowe). Pracowała też dla Grupy Immobel, Grupie Centrum Development and Investment i Budimeksu.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Certyfikowaną Audytorką Wewnętrzną (CIA), członkinią Instytutu Audytorów Wewnętrznych oraz członkiem Stowarzyszenia Biegłych Księgowych (FCCA).

GTC ma w portfelu nieruchomości generujące przychód z najmu o wartości księgowej 2,05 mld euro, z czego 65 proc. to biura, a 35 proc. centra handlowe. 39 proc. wartości portfela przypada na Polskę, 32 proc. na Węgry, reszta na stolice państw regionu.

- W minionym roku stanęliśmy przed szeregiem wyzwań związanych z niepewnością gospodarczą, jednak udało nam się skutecznie dostosować do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Przeorganizowaliśmy nasze portfolio do krajów o wyższym ratingu, sprzedając14 budynków (głównie w Belgradzie). Nasze wyniki finansowe są stabilne, a obroty generowane przez centra handlowe z powodzeniem dorównują tym sprzed pandemii. Rozszerzyliśmy naszą strategię. Potencjalne, nowe sektory zidentyfikowane przez zarząd  jako cele inwestycyjne w ramach nowej strategii obejmują: inwestycje w parki innowacji i technologii; obiekty energii odnawialnej; oraz PRS - czytamy w liście do akcjonariuszy zamieszczonym w sprawozdaniu finansowym za 2022 r.

Budownictwo
Grupa Ghelamco z mniejszym długiem i uwagami audytorów
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne
Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty