Mimo to Poldim chce nadal prowadzić działalność z opcją późniejszej zamiany wniosku na wariant upadłości z możliwością zawarcia układu.
"Podmiot zależny od emitenta: Poldim SA z siedzibą w Tarnowie złożył do Sądu Rejonowego w Tarnowie, Wydział V Gospodarczy wniosek o modyfikacje wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu na wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Poldim SA pomimo złożenia powyższego wniosku zamierza nadal prowadzić działalność z opcją późniejszej zamiany wniosku na wariant upadłości z możliwością zawarcia układu" - głosi komunikat.
Pod koniec maja Poldim otrzymał z Sądu Rejonowego w Tarnowie, Wydział V Gospodarczy, informację o rejestracji wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu pod nową sygnaturą. Poldim otrzymał wówczas także postanowienia: o udzieleniu zabezpieczenia majątku poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, o zawieszeniu dwóch postępowań egzekucyjnych, a także o uchyleniu zajęcia rachunków bankowych oraz o oddaleniu wniosku jednego z wierzycieli o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.
W kwietniu, gdy Poldim złożył pierwotny wniosek o upadłość układową w sądzie, Trakcja-Tiltra zapewniała, że jej sytuacja jest stabilna. Trakcja podkreślała, że po ewentualnej upadłości Poldimu, którego zadłużenie przekraczało 120 mln zł, wskaźnik zadłużenia netto całej grupy Trakcja-Tiltra w stosunku do zysków EBITDA, należy do najniższych w branży.
Także w kwietniu inna spółka zależna Trakcji - Silentio Investments złożyła do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku upadłego.