Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.05.2019 05:05 Publikacja: 09.05.2019 05:05
Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.
Foto: materiały prasowe
– Potwierdzają się nasze przewidywania, jeśli chodzi o niesłabnące zainteresowanie klientów mieszkaniami z rynku pierwotnego. Wzrost sprzedaży to przede wszystkim efekt znaczącego rozszerzenia oferty od końca 2018 r. na każdym z siedmiu rynków – komentuje Zbigniew Juroszek, prezes i główny akcjonariusz Atalu.
Mimo przebicia pułapu tysiąca lokali po czterech miesiącach celem na cały 2019 r. pozostaje sprzedaż co najmniej 2,5 tys. lokali. W 2018 r. deweloper podpisał 2,42 tys. umów, o 13,2 proc. mniej niż w rekordowym 2017 r. Priorytetem jest jednak nie jak najwyższa sprzedaż w ujęciu ilościowym, lecz zachowanie wysokich marż. W 2018 r. rentowność brutto ze sprzedaży wyniosła 26,9 proc. Sprawozdanie za I kwartał ukaże się 21 maja.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Fundamenty są bez zmian, a bieżąca wycena rynkowa jest znacznie wyższa od wartości wynikających z metod DCF i porównawczej.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Klub milionerów i milionerek liczy tym razem 43 osoby. Na ich wynagrodzenia spółki przeznaczyły łącznie 102 mln zł. Rekordziści zarobili po 5 mln zł. Duża część apanaży to premie uzależnione głównie od wypracowanych przez firmy wyników finansowych.
Przez rok krótkoterminowy oprocentowany dług deweloperskiej grupy, głównie wobec banków, został ścięty o połowę. Zarząd podtrzymuje, że przejdzie przez kryzys, a rewidenci ponownie zwracają uwagę na ryzyko.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas