Wierzytelności

Kredyt Inkaso: Południe Europy kusi

Po konflikcie z firmą Best Kredyt Inkaso na dobre stara się wrócić do gry na rynku windykacyjnym. Pełniący obowiązki prezesa spółki Jarosław Orlikowski zapewnia, że idzie to całkiem nieźle.

Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Foto: Archiwum

– Ostatnie trzy kwartały naszego roku obrotowego 2017/2018 (rozpoczął się w kwietniu 2017 r.) z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Nie tylko bowiem zwiększamy systematycznie skalę inwestycji, ale także poziom spłat przez dłużników – zdradza Orlikowski. To jednak ma być preludium do dalszej ekspansji. Spółka nie tylko zamierza zwiększać inwestycje, ale też obszar działalności. – Oczywiście naszym podstawowym rynkiem nadal jest Polska. Także biznesy w Rosji, Rumunii oraz Bułgarii realizują 100 proc. zakładanego planu. Jeżeli chodzi o Chorwację, to wciąż jesteśmy na etapie uczenia się tego rynku. Wolimy stopniowo zwiększać tam skalę inwestycji, niż już na początku inwestować tam duże pieniądze – mówi szef windykatora. Nie zmienia to jednak faktu, że Chorwacja wydaje się być atrakcyjnym rynkiem, który w przyszłości ma szansę stać się istotną częścią w skali bznesu. – Myślimy też o dalszej ekspansji zagranicznej. Z jednej strony jest to bardzo dobra dywersyfikacja biznesu, a z drugiej – w Europie wciąż są atrakcyjne rynki o stosunkowo niewielkim poziomie konkurencji. Planujemy więc w niedalekiej przyszłości wejść na kolejny rynek, najprawdopodobniej będzie to jeden z krajów południa Europy. Cały czas jesteśmy też zainteresowani zwiększaniem skali inwestycji. Te w okresie trzech kwartałów zbliżają się do 100 mln zł. Liczymy, że w kolejnym roku będzie to jeszcze większa kwota. Tym bardziej że mamy potrzebny kapitał, aby dalej inwestować – zapewnia prezes.

Silny partner, fundusz Waterland, który jest głównym udziałowcem firmy, czy też możliwość uruchomienia kolejnych transz bankowych pieniędzy – to między innymi te źródła mają zapewnić spółce kapitał na nowe portfele.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.