Technologie

Ten Square Games wraca do łask

Wrocławska grupa planuje wypuszczenie czterech nowych tytułów w I połowie 2022 r. Jej zyski za III kwartał były niższe od oczekiwań, ale akcje i tak drożały. Czy kurs zdyskontował już wcześniejsze negatywne informacje?

Prezesem Ten Square Games jest Maciej Zużałek. Wycena studia obecnie wynosi 2,7 mld zł.

Foto: materiały prasowe

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość rynkowa Ten Square Games spadła o 40 proc. Kursowi ciążyło m.in. niespodziewane zakończenie przeglądu opcji strategicznych (spodziewano się, że Ten Square zostanie przejęte przez zagranicznego inwestora z branży), wyhamowanie sprzedaży flagowej gry studia oraz wcześniejsze transakcje sprzedaży pakietów przez wiodących akcjonariuszy. We wtorek – po publikacji wyników za III kwartał – kurs zaczął iść w górę. Po południu zyskiwał prawie 6 proc., dochodząc do 365 zł.

Zyski niższe od oczekiwań

Euforia inwestorów może wydawać się zaskakująca, zważywszy na fakt, że wyniki były istotnie gorsze od prognoz analityków. Grupa wypracowała 24,8 mln zł zysku netto, czyli o 58 proc. mniej niż przed rokiem. Przychody spadły o 17,5 proc., do 148 mln zł.

Ten Square Games podkreśla, że struktura bilansu grupy pozostaje silna: gotówka odpowiada za 23 proc. aktywów, mimo znaczących nakładów wynikających z aktywności na rynku przejęć i wypłaty dywidendy.

Płatności od graczy „Fishing Clash" (flagowy tytuł TSG) w III kwartale lekko spadły: o 0,6 mln zł do 114,4 mln zł. Z kolei w przypadku „Hunting Clash" poszły w dół o 2,3 mln zł do 28 mln zł.

Foto: GG Parkiet

Spółka podkreśla, że „Fishing Clash" z sukcesem zadebiutowało w Chinach, osiągając około 1,2 mln pobrań w pierwszych trzech miesiącach obecności na tym rynku. Dzięki bliskiej współpracy z jednym z największych lokalnych wydawców (NetEase) gra jest dostępna w chińskim iOS, a obecnie wchodzi na platformy streamingowe Androida.

Nowe produkcje pod lupą

Ten Square Games planuje uruchomienie czterech nowych gier w I połowie 2022 r., w tym dostosowanej do amerykańskich użytkowników gry sportowej, a także tzw. gry hybrydowej. W planach jest też wypuszczenie nowej produkcji przez włoski Rortos, czyli spółkę, która w tym roku została przejęta przez Ten Square Games. Uruchomienie tytułu „Warplanes" jest zaplanowane na koniec tego roku, a tzw. soft launch (udostępnienie na wybranych rynkach) – na I kwartał 2022 r.

Ten Square nie zamierza poprzestać na zakupie Rortosa: podczas wtorkowej konferencji zasygnalizowało, że poszukuje kolejnych celów inwestycyjnych.

– Rozmawiamy obecnie z garstką firm. Rozmowy są na różnym etapie – powiedział prezes Ten Square Games Maciej Zużałek.

We wtorek na rynek trafił raport analityczny DM BDM, który zaleca zakup walorów z ceną o ponad połowę wyższą od aktualnej rynkowej.

„W ostatnim czasie spółka zakończyła przegląd opcji strategicznych i obniżyła o 8 proc. EBITDA na 2021 r. w ramach programu motywacyjnego. Od tamtego momentu kurs stracił ponad 30 proc., a jej kapitalizacja zmniejszyła się o ponad miliard zł. Uważamy, że ostatnia przecena była zbyt głęboka" – czytamy w raporcie. Analitycy przypominają również, że zarząd cały czas dysponuje mandatem do przeprowadzenia buy backu. Prezes podczas wtorkowej konferencji potwierdził, że taka opcja wchodzi w grę. – Mamy pozwolenie od akcjonariuszy, skup akcji jest na naszej agendzie – powiedział.

Zapytaliśmy spółkę, czy w najbliższych kwartałach można spodziewać się kolejnych transakcji ABB wiodących akcjonariuszy. – Nie możemy tego skomentować – brzmiała odpowiedź.

Spółka zadeklarowała natomiast, że nie obniży ponownie celu programu motywacyjnego.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.