Technologie

Smartfony 5G mogą nie wzruszyć rynku

Teoretycznie nowa technologia komórkowa powinna być przyczynkiem do wzrostu cen telefonów. W praktyce może to być trudne.
Foto: AFP

W Polsce nie ruszyła jeszcze sieć komórkowa w technologii 5G i żaden z operatorów nie sprzedaje smartfonów obsługujących tę technologię. Warto się jednak zastanowić, czy telefony z 5G napędzą rynek smartfonów, notujący spadki.

Huawei chce być pierwszy

W I kwartale spadki były widoczne także w Polsce, choć – jak pisaliśmy – operatorzy telekomunikacyjni notowani na GPW za sprawą wejścia na tzw. otwarty rynek, czyli sprzedaży urządzeń bez abonamentu, notują zwyżki przychodów z tego tytułu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.