REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asbis: Skup akcji i dywidenda

Asbis nie wyklucza, że program skupu akcji własnych, który ma się zakończyć w lipcu, zostanie przedłużony – powiedział podczas czwartkowej wideokonferencji członek rady dyrektorów spółki Costas Tziamalis.

Asbis nie wyklucza, że program skupu akcji własnych

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Dystrybutor IT nie rezygnuje też z dywidendy. Walne zgromadzenie zdecydowało o wypłaceniu z zysków za 2019 r. 0,075 USD na akcję. Dzień dywidendy ustalono na 21 maja, a wypłaty na 4 czerwca. Tym samym całościowa dywidenda z zysku za 2019 r. (wraz z wypłaconą w grudniu zaliczką) wyniesie 0,135 USD na akcję, co oznacza łączą wypłatę w wysokości niemal 7,5 mln USD. To najwyższa dywidenda w historii spółki. – Grupa jest w dobrej kondycji finansowej. Na koniec roku zamierzamy mieć dodatnie przepływy pieniężne – zadeklarował Tziamalis.

Asbis w poprzednich latach publikował prognozy. Z podaniem planów na 2020 r. na razie jednak się wstrzymuje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA