REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Wkrótce Lotos ogłosi politykę dywidendową

W tym roku koncern może mniej wydać na inwestycje. Tym samym będzie większy zysk do podziału.
Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman

Grupa Lotos przygotowuje dokument dotyczący długoterminowej polityki dywidendowej. Chce, by wszedł w życie jeszcze przed najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniem, czyli zapewne w II kwartale. Tym samym już na jego podstawie zarząd wydałby rekomendację dotyczącą podziału zysku koncernu za ubiegły rok. – W tym roku nasza zdolność dywidendowa zostanie utrzymana. Oczywiście dziś nie mogę powiedzieć, jaka będzie rekomendowana dywidenda – mówi Robert Sobków, wiceprezes Lotosu.

Przypomina, że w dwóch ostatnich latach koncern dzielił się zyskiem. W każdym z nich wypłacono po 1 zł dywidendy. W tym roku do podziału będzie 1,33 mld zł zarobku netto spółki matki, czyli o 6 proc. mniej niż rok wcześniej. Z drugiej jednak strony potrzeby finansowe koncernu wydają się dziś mniejsze niż w 2018 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA