REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Arctic Paper: Celem poprawa marż

Papiernicza grupa skorzystała z poprawy otoczenia rynkowego, zwłaszcza korzystnych zmian na rynku celulozy będącej głównym składnikiem jej kosztów. W III kwartale średnia cena surowca wyniosła 751 USD/tonę i była ponad 22 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Foto: Adobestock

– Na poziomie skonsolidowanym wynik jest nadal stabilny. Podczas gdy ceny celulozy spadły w tym okresie, warunki na rynku papieru poprawiły się. Połączenie produkcji celulozy i papieru w ramach grupy stabilizuje nasze wyniki, gdyż wahania w obu działach wzajemnie się równoważą. Zawarliśmy nową umowę faktoringową o wartości 30 mln zł dla papierni w Kostrzynie. Uzgodniliśmy także przedłużenie kredytu odnawialnego 19,8 mln euro i 20 mln zł na tych samych warunkach dotyczących oprocentowania i innych opłat. Stabilne finansowanie oraz otrzymanie w listopadzie dodatkowej dywidendy w wysokości 21,8 mln zł od Rottneros, poprawiają naszą sytuację finansową – wskazuje Michał Jarczyński, prezes Arctiku.

Równocześnie podkreśla, że program poprawy rentowności z celem uzyskania około 40 mln zł oszczędności w skali roku, począwszy od 2020 r., jest realizowany zgodnie z planem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA