Przemysł

Kompap: najbliższe miesiące

Pomimo sezonowości branży poligraficznej, której szkodliwość widoczna jest w I półroczu, oraz pandemii i jej negatywnego wpływu na obroty spółki wyniki utrzymały się na poziomach z ubiegłego roku.
Foto: materiały prasowe

Przychody laskowickiej spółki zmniejszyły się w I półroczu względem analogicznego okresu ubiegłego roku o 5,4 proc., do 40,1 mln zł, natomiast zysk netto podskoczył o 47 proc., do 2,2 mln zł.

– Pomimo spadku sprzedaży w kwietniu i maju popyt na tym nie ucierpiał, ponieważ wydawcy przenieśli swoje zamówienia na czerwiec oraz następne miesiące – stwierdził prezes Waldemar Lipka. – Ponadto w obliczu pandemii małe drukarnie, które były bardziej opłacalne w czasach dobrej koniunktury, upadają, a wydawcy zaczynają stawiać na stabilnych, dużych producentów. Dzięki temu portfel zamówień się powiększa, a od sierpnia do połowy listopada mamy prawdziwy czas żniw – dodał prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.