Przemysł

Famur: analitycy DM BOŚ widzą potencjał

Analitycy DM BOŚ podnieśli rekomendację dla Famuru do "kupuj" z "trzymaj". Podwyższono również cenę docelową do 3,2 zł. Po tej informacji notowania spółki zaczęło rosnąć o ponad 4 proc., do 2,72 zł.
Foto: materiały prasowe

Analitycy DM BOŚ stwierdzili, że ich nastawienie do Famuru jest obecnie pozytywne, gdyż spodziewają się wyraźnej poprawy w branży w przyszłym roku. W efekcie, podwyższono cenę docelową akcji spółki do 3,2 zł z 2 zł wcześniej. Rekomendacja została wydana, gdy kurs wynosił 2,44 zł.

„W br. jesteśmy świadkami wyjątkowo spekulacyjnych cen na rynkach surowcowych. Warunki makroekonomiczne oceniamy jako najlepsze z dotychczas obserwowanych dla petrochemii, chemikaliów, miedzi, stali czy gazu. Ma to wpływ również na ceny węgla, które z dnia na dzień osiągają coraz wyższe poziomy, dodatkowo napędzane przez wysokie ceny energii elektrycznej i ceny CO2. Nie jest to stan, który utrzyma się w dłuższym okresie, jednak skala ostatniej poprawy na rynku energetycznym i surowcowym sugeruje, że korzystne warunki utrzymają się przez co najmniej kilka kwartałów i wydaje się jedynie kwestią czasu, kiedy branża maszyn górniczych na tym skorzysta. Naszym zdaniem, zasadne jest oczekiwanie widocznej poprawy skor. EBITDA spółki już w 2022 r." – napisano w raporcie DM BOŚ, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk. Dodano, że po analizie wyników finansowych Famuru za I półrocze nie możemy się oprzeć wrażeniu, że poziom powtarzalnej EBITDA prawdopodobnie sięgnął dna.

Analitycy szacują, że sprzedaż w tym roku wyniesie 999,8 mln zł, w porównaniu z 1,139 mld zł w 2020 r. W przyszłym roku sprzedaż ma sięgnąć ponad 1,217 mld zł. Skor. EBITDA w przyszłym roku ma wynieść 450 mln zł, wobec prognozowanych 359,5 mln zł w tym roku. Dla porównania, w ubiegłym roku było to 435 mln zł.

Dystrybucja raportu DM BOŚ nastąpiła 6 września, o godzinie 7.35.

Załączniki

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.