REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

Koncentracja nie służy uczestnikom PPK

Państwowe grupy kapitałowe zgarnęły większość rynku w pierwszym etapie wdrażania PPK. Pozostali liczą na oddech w drugim etapie.
Foto: Adobestock

Jak wynika z deklaracji, w przypadku blisko 65 proc. dotąd podpisanych umów o PPK instytucją prowadzącą nowy program emerytalny będzie albo PKO TFI, albo jeden z podmiotów z grupy PZU. Pozostałe firmy liczą, że w kolejnym etapie zdobędą więcej klientów.

Koncentracja rynku

Przypomnijmy, że łącznie z PFR TFI firm, które oferują pracownicze plany kapitałowe jest 20, z czego większość to TFI. Właśnie minął pierwszy etap wdrażania programów. Około połowy listopada powinny się pojawić dane o tym, ilu pracowników ostatecznie zdecyduje się pozostać w PPK (zapis jest automatyczny), natomiast podział rynku między instytucje może być nieco zaskakujący.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA