Kryptowaluty

Bitcoin traci rozpęd

Według analityków z JPMorgan Chase entuzjaści kryptowalut liczący, że bitcoin wróci do poziomów ponad 40 tys. USD mogą się przeliczyć. Przemawia za tym zmniejszony napływ kapitału na rynek.
Foto: Adobestock

Wydaje się, że tempo przepływów do funduszu Greyscale Bitcoin Trust osiągnęło szczyt – twierdzi JP Morgan, w oparciu o czterotygodniowe średnie kroczące. Fundusz ten stracił 22 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 22 stycznia, czyli więcej niż 17-proc. spadek notowań bitcoina w tym czasie.

„W tej chwili impuls przepływów instytucjonalnych stojący za funduszem Greyscale Bitcoin Trust nie jest wystarczająco silny, aby bitcoin przekroczył 40 tys. USD" – napisali analitycy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.