Handel i konsumpcja

KSG Agro: Większa wydajność procentuje

Notowany na rynku głównym GPW ukraiński agroholding w ciągu trzech kwartałów zwiększył sprzedaż i poprawił wskaźniki operacyjne. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość. Od początku roku akcje KSG Agro zdrożały o 95 proc., do 5,2 zł.
Foto: Adobestock

W okresie I–III kwartału przychody wzrosły rok do roku o 43 proc., do 20,94 mln USD, a EBITDA wyniosła 7,35 mln USD, o 10 proc. więcej rok do roku.

– Program odnowy i odmłodzenia stada rozpoczęty w bieżącym roku pozwolił nam zwiększyć wydajność produkcji oraz w pełni wykorzystać dobrą koniunkturę, którą obecnie obserwujemy na ukraińskim rynku wieprzowiny. Sytuacja na rynku zbóż również wygląda pozytywnie. Obfite tegoroczne plony pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i planować ekspansję w kraju i za granicą – skomentował Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.