Asbis wyprodukował i wprowadził do swojej oferty mobilne urządzenie (emitujące zestaw jonów), które ma chronić przed koronawirusami, w tym przed SARS-CoV-2. Spółka informuje, że jej urządzenie przeszło szereg badań diagnostycznych i testów klinicznych. Zostało zarejestrowane na rynku Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Asbis podkreśla, że najpierw skoncentrował się na SARS-CoV-2, ale plany ma szersze.
– Technologia pozwala nam na dostosowanie jej do ochrony przed innymi patogenami. W planach mamy opracowanie ochrony przeciwko grypie, astmie czy też różnym typom alergenów – wymienia Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisu.