Handel i konsumpcja

Asbis: Oferta spółki się poszerza

Po sesji 18 czerwca nastąpi awans do mWIG40.

Siarhei Kostevitch, dyrektor Asbisu.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Asbis wyprodukował i wprowadził do swojej oferty mobilne urządzenie (emitujące zestaw jonów), które ma chronić przed koronawirusami, w tym przed SARS-CoV-2. Spółka informuje, że jej urządzenie przeszło szereg badań diagnostycznych i testów klinicznych. Zostało zarejestrowane na rynku Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Asbis podkreśla, że najpierw skoncentrował się na SARS-CoV-2, ale plany ma szersze.

– Technologia pozwala nam na dostosowanie jej do ochrony przed innymi patogenami. W planach mamy opracowanie ochrony przeciwko grypie, astmie czy też różnym typom alergenów – wymienia Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.