Fundusze inwestycyjne TFI

Liczba funduszy otwartych rośnie, ale tylko dzięki PPK

Uruchamianie pracowniczych planów kapitałowych pochłonęło TFI do tego stopnia, że pozostała część oferty zmienia się w ślimaczym tempie.
Foto: Adobestock

Nie licząc funduszy działających w ramach pracowniczych planów kapitałowych, liczba funduszy otwartych praktycznie w ciągu roku się nie zmieniła.

Przebudowa oferty

Dwa fundusze – Generali Aktywa Polskie oraz Generali Zagraniczny – zostaną zlikwidowane. W pierwszym z nich większość aktywów stanowiły krótkoterminowe papiery dłużne. Drugi zaś inwestował w jednostki funduszu PrivatFonds: Kontrolliert, jednak nie odzwierciedlał wprost jego wyników. „Koncepcja inwestycyjna funduszu źródłowego łączy aktywne zarządzanie z elastyczną kontrolą różnych klas aktywów. Jego modelowy portfel składa się w 30 proc. z akcji i w 70 proc. z instrumentów dłużnych" – czytamy. Łączne aktywa obu strategii to jedynie 5,6 mln zł, więc taka decyzja raczej nie dziwi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.