REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Forex

1600 dolarów po raz pierwszy. Czy ktoś da więcej?

W ubiegłym tygodniu złoto po raz pierwszy od 2013 r. znalazło się powyżej psychologicznej bariery. Trwało to jednak krótko.
Foto: AFP

Od początku 2020 r. minęły zaledwie dwa tygodnie, a emocji było już co niemiara. W ubiegłym tygodniu tematem numer jeden była sytuacja na Bliskim Wschodzie, gdzie pojawiło się ryzyko eskalacji konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Sytuacja ta wywołała popłoch na rynku. Inwestorzy zaczęli uciekać od ryzykownych aktywów, na czym ucierpiały m.in. akcje. Wygranym był tzw. bezpieczne przystanie, w tym oczywiście złoto. W środę jego wycena przez moment przebiła psychologiczny poziom 1600 dolarów za uncję. Była to pierwsza tego typu sytuacja od 2013 r. Jeszcze jednak tego samego dnia rynek wykonał zwrot.

– Ruch w górę był czystą reakcją na wzrost potencjalnego ryzyka na rynku. W momencie jego zmniejszenia, złoto momentalnie oddało część wcześniejszych wzrostów – mówi Michał Stajniak, analityk X – Trade Brokers.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA