Finanse

Fon, IF Capital: Mariusz Patrowicz postawił na bitcoina

Spółki z portfela rodziny Patrowiczów finalizują łączenie z założonymi niedawno w Czechach bliźniaczymi wehikułami, by uzyskać formy prawne spółek europejskich. Po co?
Foto: Bloomberg

„Otworzy to łatwiejszy dostęp do rynków wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz zapewni należytą rozpoznawalność na tym terenie wśród potencjalnych klientów i kontrahentów, co znacząco poszerzy potencjalny rynek, na którym będzie można prowadzić działalność. Uzyskanie formy prawnej spółki europejskiej w perspektywie długookresowej przyczyni się do dalszego rozwoju spółki" – czytamy w stanowiskach zarządów Fonu i Investment Friends Capital, wystosowanych z okazji fuzji z czeskimi bliźniakami. W trakcie procedury są jeszcze m.in. Atlantis, IFSA, Elkop czy Resbud.

Firmy z portfela Patrowiczów zajmują się głównie pożyczaniem pieniędzy pod zastaw podmiotom, które nie mogą ich uzyskać w bankach, ale także spółkom związanym z płocką rodziną.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.