Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Benefit Systems zawraca w dół na oporze

W środę akcje spółki potaniały o 11,1 proc. Na wykresie pojawiła się długa czarna świeca (marubozu), która przebiła w dół średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Ten ruch wpisuje się w długoterminowy układ na wykresie. Chodzi o szeroką konsolidację rozciągającą się od 500 do 1000 zł. Ostatni zwrot w dół pojawił się wprawdzie przy niższych poziomach cenowych, ale przy wyraźnym wykupieniu RSI i MACD, i przy lokalnym oporze 850 zł. Najbliższy potencjalny cel spadku to wsparcie przy 670 zł wyznaczone przez lokalne dołki.

2. CDRL w górę przy wyższych obrotach. Ale grozi korekta

Kurs akcji producenta odzieży dziecięcej porusza się od roku w trendzie wzrostowym. W ostatnim czasie dynamika ruchu wyraźnie się zwiększyła, czego efektem było wyjście górą z kanału wzrostowego i wejście do stref wykupienia RSI i MACD. Cena zbliża się do długoterminowego oporu 30 zł, co przy zaawansowanej fazie hossy grozi korektą. Dlatego CDRL znalazło się w gronie niedźwiedzi. Najbliższe wsparcie to okolica 25 zł. Niżej barierami są średnie z 50 i 200 sesji, położone obecnie odpowiednio przy 24 zł i 20,65 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.