REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CCC, Forte i Play

Foto: Adobestock

1. CCC z szansą wyjścia górą z formacji podwójnego dna

Foto: GG Parkiet

Blisko dwa tygodnie temu walory CCC po gwałtownych zniżkach powróciły do poziomu w okolicach 150 zł. Był to poziom, który w maju i czerwcu powstrzymał zniżkę kursu obuwniczej firmy. Zakupy akcji po cenie między 146,6 a 148 za walor były jak dotąd strzałem w dziesiątkę. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach, podobnie jak to było w maju i czerwcu, obroty silnie rosną, gdy kurs zbliża się do 150 zł. To sygnał, że wsparcie wciąż trzyma się mocno. W optymistycznym scenariuszu mielibyśmy do czynienia z szeroką formacją podwójnego dna.

2. Forte od kilku miesięcy porusza się w trendzie wzrostowym

Foto: GG Parkiet

Poza marcowym wyłamaniem można przyjąć, że notowania Fabryk Mebli Forte poruszają się w trendzie wzrostowym od listopada ubiegłego roku. Wówczas, po kilkunastu miesiącach przeceny, kurs sięgnął 20 zł. Te poziomy zachęciły jednak inwestorów do zakupów, co było widoczne po rosnących obrotach. Od tamtego czasu niemal każdy miesiąc kończył się zwyżką kursu. W ostatnich dniach natomiast kurs poruszał się w ramach trójkąta równobocznego, z którego w piątek wybił się górą, co jest dość jasnym sygnałem kontynuacji trendu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA