REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Dino Polska, Orange Polska i Tauron

Foto: Adobestock

1. Dino Polska: przed nowymi rekordami czas na korektę

Foto: GG Parkiet

Historia Dino Polska na GPW to na razie niemal wyłącznie kierunek północny z drobnymi korektami. Kurs głównie ustanawia nowe rekordy, które obecnie w cenach zamknięcia sięgają 146,7 zł za walor. Przypomnijmy, że nieco ponad dwa lata temu akcje właściciela sklepów można było kupić w ofercie publicznej po 33,50 zł. Wydarzenia po debiucie pokazują jednak, że korekty akcji Dino Polska były również dobrym momentem do kupna i teraz może być podobnie. Zakładamy zniżkę w okolice 136 zł, a następnie kolejny ruch w górę.

2. Akcje Orange Polska ciągnie na południe

Foto: GG Parkiet

Orange Polska, podobnie jak Play Communications, dało już w tym roku nieźle zarobić. W tym przypadku jednak kurs od połowy czerwca wciąż zniżkuje i jak na razie nie widać mocnych argumentów za odwróceniem tego ruchu. Ewentualnego wsparcia można szukać w okolicach 6 zł, gdzie wypada jedno ze zniesień Fibonacciego. Do zatrzymania spadków potrzeba jednak zaangażowania kapitału, a tego jak na razie nie widać. Co więcej, ewentualne ruchy w górę wykorzystywane są wciąż przez podaż.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA